Kawałek historii

Początki STREET RUN RADOM sięgają 2017 roku, kiedy to 8 grudnia, pewien mało znany mieszkaniec Radomia (Michał Kowalski) rozpoczął swój amatorski projekt sportowy.

Poprzez bieganie ulicami naszego pięknego miasta, Michał chciał wrócić do zdrowego trybu życia, wygrać swoją walkę z depresją oraz zgubić kilka zbędnych kilogramów.

Jak się z czasem okazało, ten pierwszy jakże trudny dla niego krok, poprzez późniejsze treningi z nowo poznanymi osobami: Małgorzatą Skowron, Łukaszem Osuchowskim, Łukszem Kustrą, Karolem Kaczmarzykiem dał zielone światło, aby zrobić coś również dla innych osób.

Po kilku tygodniach zaangażowania i regularnych treningów zrodziła się pierwsza grupa ludzi

STREET RUN RADOM = #SRR

Niespełna miesiąc po oficjalnym zaprezentowaniu logo, grupa została przedstawiona w miejscowych mediach zrzeszając kolejnych amatorów biegów.

Z każdym dniem do projektu dołączali zwykli ludzie, którzy swoją motywacją zaczęli budować mocną, drużynową więź.

Największą zaletą STREET RUN RADOM była i nadal jest prostota oraz pozytywne podejście do każdej osoby. Nie ważne, czy jesteś totalnym amatorem, pasjonatem, czy może ze sportem żyjesz od dziecka. U nas liczy się Twoja obecność, chęć do zmiany, motywacja oraz systematyczność.

Załóż wygodne buty i spróbuj przebiec kilkadziesiąt, czy kilkaset metrów, a zobaczysz, że z nami nogi “poniosą” Cię znacznie dalej.

W 2018r STREET RUN RADOM oficjalnie zaprezentował się na radomskim Biegu Kazików.

To pierwszy oficjalny start drużyny #SRR w walce o czas, pamiątkowe medale i pokazanie się szerszej publiczności podczas imprezy.

Kolejne miesiące przyniosły kolejne medale, oraz pierwsze podium drużynowe w Starachowicach.

Amatorzy i fani biegania budowani sukcesami zaczęli pisać swoją biegową historię oraz pomagać w organizacji imprez biegowych.

Spontaniczny projekt sportowy z biegiem czasu, przerósł wszelkie oczekiwania jego pomysłodawcy.

W związku z ciągle rosnącą liczbą sympatyzujących osób, w 2019 roku z inicjatywy Karola Kaczmarzyka i Małgorzaty Skowron doszło do spotkania, na którym wspólnie podjęto decyzje o przekształceniu projeku w stowarzyszenie STREET RUN RADOM.

We wrześniu 2019r po raz pierwszy Stowarzyszenie STREET RUN RADOM wraz z ENEA zostało organizatorem imprezy biegowej „ENEA Energetyczna Dycha” w Kozienicach.

Więcej o energetycznej Dysze

Obecnie w naszych szeregach biega wielu świetnych amatorów i sportowców, którzy na codzień zajmują się wieloma innymi rzeczami.

Stowarzyszenie STREET RUN RADOM z każdym dniem rozrasta się dzięki fantastycznym ludziom, którzy biegnąc ramię w ramię, piszą własne historie, o których kiedyś tutaj również opowiemy…

Złota Myśl

Henry Ford

“Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.”